Asus

Pies

Wzrost: Wysoki

Wiek: ok. 8 lat , nie żyje

Wygląd: mix owczarek niemiecki, czarny podpalany

Zachowanie: Lękliwy, reaktywny, bardzo emocjonalny

Pochodzenie: Odebrany z pseudohodowli

Owczarki to oddane ludziom, mądre psy stróżujące i pracujące, niestety bardzo często jest tak, że są pozostawione same sobie co przekłada się później na ich problemy behawioralne. Asus został odebrany z pseudohodowli gdzie był reproduktorem. Żył w koszmarnych warunkach, przyczepiony krótkim łańcuchem w zimnej oborze. Brak socjalizacji sprawił, że NIE JEST PSEM DLA KAŻDEGO. Potrzebuje doświadczonej osoby, która będzie przygotowana na dalszą pracę z nim, Asus jest owczarkiem który nie do końca kontroluje swoje emocje co objawia się skakaniem, popychaniem i podgryzaniem. Asus jest także nadwrażliwy na dźwięki, gdy nie wie co ze sobą zrobić – szczeka.
Potrzebuje świadomego, doświadczonego opiekuna, który podejmie z nim dalszą pracę nad ułożeniem i zbudowaniem właściwych relacji.
Jest psem pojętnym, chętnie się uczy i za smaczki zrobi wiele. Asus jako psiak aktywny uwielbia długie spacery w towarzystwie opiekuna, któremu ufa. Obawia się miasta, jednak spacery po spokojnej okolicy czy lesie nie stanowią żadnego problemu.
Podejrzewamy, że najlepiej czułby się mieszkając w domu z ogrodem, gdzie oprócz regularnych spacerów miałby swoją przestrzeń.
Będzie wspaniałym i oddanym psem. Szukamy dla niego kochającego domu, w którym będzie członkiem rodziny, nie może jednak zamieszkać z dziećmi.
Asus nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów. Ma około 7 lat.
Tel. 509 117 723 lub 501 258 303