Adoptowany

Ita

Suka

Wzrost: Średni

Wiek: ok. 3 lata

Wygląd: czarno biała

Zachowanie: nieufna, lękliwa, potrzebuje dużo czasu

Pochodzenie: Odłapane z lasu

Rozkładamy ręce, załamujemy się. Ita jest najbardziej wycofana i lękliwa z całego rodzeństwa. Gdyby trafiła do domu jest szansa aby pomóc jej przezwyciężyć lęki, choć w pewnym stopniu. Lękliwym psem zostanie już na zawsze. Niestety w warunkach schroniskowych nie ma na to szans. Ciągły stres i zmiany nie są dla niej.
Ita urodziła się w lesie, a jej mamą jest dzika suka. Pierwsze trzy miesiące spędziła z mamą i rodzeństwem zdala od ludzi, żyjąc jako dzikie psy. Najdłużej trwało jej odłapanie..
Obecnie bierze smaczki z ręki opiekuna, ale tylko w obecności innych psów wśród których czuje się pewniej. Wciąż bardzo boi się dotyku choć coraz częściej decyduje się na niego. Potrafi chodzić na smyczy jednak obawia się aut i napotkanych ludzi. Zaczyna cieszyć się ze spacerów.
Nie ukrywamy, jest ciężko, każdy ludzki ruch i krok w jej stronę a Ita próbuje uciekać. Baaardzo powoli zaczyna rozumieć, że nie chcemy nic złego jej zrobić, ale długa droga przed nią.
Bezbłędnie dogaduje się z innymi psami, bierze z nich bardzo duży przykład. Szukamy dla niej domu z drugim zsocjalizowanym psem w którym mialaby wsparcie.
Nie może trafić do domu z dziećmi.
Szukamy dla Ity świadomego, doświadczonego domu, który podejmie wyzwanie jakim jest wycofany i lękliwy pies. Szukamy dla niej choćby domu tymczasowego. Gdyby znalazła od razu stały, cud… Obecnie waży 16 kg. Ma komplet szczepień.
Tel. 509 117 723 lub 501 258 303