Kosmyk

Pies

Wzrost: Średni

Wiek: ok. 7 lat

Wygląd: bury

Zachowanie: brak danych

Pochodzenie: brak danych

Chcesz adoptować tego zwierzaka?
Zadzwoń do nas teraz.

Szukamy domu dla niewidomego Kosmyczka. Niestety, nie udało nam się znaleźć wspólnego domu dla dwóch braci, czyli Kosmyka i Kajtusia. Wielka szkoda, bo są razem od 7 lat. Ale cóż. Życie… Domowi tymczasowemu zmieniło się życie i nie może zapewnić chłopakowi domu na zawsze. Bardzo prosimy Was o udostępnianie i pomoc w znalezieniu Kosmysiowi nowego domu.

Kosmyk jest bardzo ciekawskim psiotkiem.
Jak człowiek coś robi w domu, składa szufladę, czy też szuka czegoś w szafie to on z wielkim zainteresowaniem przychodzi i wąsem bada sytuację, czy wszystko idzie w dobrym kierunku, a może można w czymś pomóc 😉 Uwielbia swoją zabawkę – kabelek na wędce, bardzo lubi ganiać za nią i pacać łapką. Tak samo szaleje za swoją pluszową małą piłeczką.
Sam inicjuje zabawy, jeśli ma na to ochotę. Ciągnie za sobą wędkę, trzymając kabelek w pyszczku. A piłeczkę przynosi w pysiu i kładzie obok człowieka.
Bardzo lubi wychodzić na balkon i nasłuchiwać śpiewu ptaków. Taki z niego Kosmo Marzyciel. Lubi siedzieć na słońcu na balkonie albo w domu i wygrzewać się w jego promieniach.
Uwielbia szczotkowanie (czesanie szczotką), drapanie pod szyją i za uszami. Wtedy przeciąga się z lubością i uśmiecha 🙂

Najczęściej lubi spać w nogach człowieka, ale też czasami i na człowieku. Jednak ma swoje momenty, kiedy chce odpocząć i przebywać sam w swoim towarzystwie. Bardzo lubi skubać kocią trawkę. Jeżeli jest jej dużo (na przykład zasiana w kuwecie) to często wchodzi na nią i siedzi skubiąc źdźbła. Fajnie wtedy wygląda.
Nie lubi jak się go podnosi. Jest kotem alergicznym, dlatego dostaje karmę hypoalergiczną Trovet (zarówno mokrą jak i suchą).
Jest ogromnym zwolennikiem piersi z kurczaka. Jednak ze względu na alergię, należy mu ją podawać najczęściej raz w tygodniu i drobno pokroić, ponieważ potrafi szybko jeść, co może spowodować wymioty od razu po zjedzeniu.
Wysoko sika, dlatego powinien mieć wysoką kuwetę.
Ze względu na swoją ułomność, nie powinien trafić do domu z małymi, energicznymi, głośnymi dziećmi, ani do ludzi, którzy często przemeblowują swój dom.

Pod tym tekstem jest tekst z czasów, kiedy szukaliśmy braciom wspólnego domu. Już, niestety, nieaktualny. A może jednak by się udało…

Tel. 509 117 723, 501 258 303

Wspomóż

10 zł miesięcznie zapewni podstawowe szczepinia potrzebne przed adopcją.

30 zł miesięcznie zapewni podstawowe szczepinia potrzebne przed adopcją.

50 zł miesięcznie zapewni podstawowe szczepinia potrzebne przed adopcją.