Warunki adopcji

Celem adopcji zwierzaka jest znalezienie mu odpowiedzialnego, dobrego domu, w którym będzie szczęśliwy do końca swojego życia.
 • W pierwszej kolejności fundacja szuka zwierzętom domów na terenie Warszawy i okolic, jednakże, w przypadku długotrwałego poszukiwania, istnieje możliwość adopcji zwierzaka na terenie całej Polski.
 • Fundacja nie przekazuje zwierząt do adopcji cudzoziemcom oraz za granicę.
 • Adopcja może być dokonana osobiście przez osobę dorosłą.
 • Fundacja nie oddaje zwierząt do domów z dziećmi do 3 roku życia. Szczeniaki/kocięta oraz psy/koty do 2 roku życia nie mogą być adoptowane przez osoby powyżej 63 roku życia. Osoby powyżej 75 lat mogą adoptować zwierzę minimum 10-letnie.

Umowa adopcyjna

Osoba zainteresowana zwierzęciem powinna zapoznać się z oferowanymi do adopcji zwierzętami poprzez stronę internetową lub fundacyjny profil na facebooku lub instagramie, spisać imiona wybranych zwierząt, następnie skontaktować się telefonicznie. Po podaniu imion wybranych zwierząt dowie się, jaki jest ich aktualny status tzn. czy zwierzę już jest w procesie adopcyjnym czy jeszcze nie.

Można także przyjechać do siedziby fundacji w godzinach 13-18 (latem), 13-16 (jesienią), 13-15 (zimą) codziennie, także w weekendy.

Fundacja bezwzględnie wymaga bezpośredniego zapoznania się z wybranym zwierzęciem, a w przypadku, gdy u osoby zainteresowanej adopcją przebywa już pies rezydent, wymaga wcześniejszego zapoznania się zwierząt i wspólnego spaceru.

Przed podjęciem decyzji o adopcji fundacja przeprowadza wizytę przedadopcyjną u osoby zainteresowanej zwierzęciem. Wizyta trwa około 2 godzin, podczas wizyty muszą być obecni wszyscy dorośli domownicy. . Po spotkaniu obie strony mają dobę na zastanowienie się: nad oddaniem zwierzaka (fundacja), nad przyjęciem psa (adoptujący).

W związku z licznymi zwrotami zwierząt z mieszkań i domów wynajmowanych, a także telefonami od osób wynajmujących chcących pozbyć się swojego zwierzęcia z powodu nacisku właścicieli najmowanych lokali, fundacja kilka lat temu podjęła decyzję o nieoddawaniu zwierząt do adopcji do dzierżawionych mieszkań i domów. W związku z tym, podczas wizyty przedadopcyjnej fundacja prosi o okazanie do wglądu dokumentu, potwierdzającego własność do lokalu.

Wyjątkiem od tej reguły są zwierzęta starsze oraz terminalnie chore. Te, ze względu na możliwość dożycia w domowych warunkach, mogą zostać adoptowane przez osoby wynajmujące.

Po podpisaniu umowy adopcyjnej

Adoptujący, po podpisaniu umowy adopcyjnej, zobowiązuje się szanować odpowiedzialność fundacji za przekazane mu do adopcji zwierzę, a w szczególności:
 • powiadomić fundację o ważnych wydarzeniach dotyczących zwierzęcia (zmiana adresu, zaginięcie, ciężka choroba, śmierć
 • umożliwić fundacji dowiadywania się o los i stan zwierzęcia, w tym także niezapowiedzianych odwiedzin w miejscu pobytu zwierzaka;
 • nie przekazywać (darować, sprzedawać) zwierzęcia innej osobie;
 • przekazać zwierzę fundacji w przypadku gdyby nie mógł/mogła dalej sprawować nad nim opieki;
 • wykastrować powierzone pod opiekę zwierzę, jeśli w momencie adopcji kastracja nie byłą jeszcze możliwa;
 • przekazywać/przesyłać informacje oraz aktualne zdjęcia zwierzaka co najmniej raz na pół roku (telefonicznie, mailowo, smsem/mmsem lub za pośrednictwem mediów społecznościowych);
 • zachipować oraz umieścić na obroży zwierzęcia adresówkę z wygrawerowanym nr tel do właściciela

Dane osobowe osób adoptujących są chronione wymogami RODO.

Zobowiązania

Zwierzę, po dokonaniu formalności, opuszcza fundację z aktualną książeczką zdrowia.
Fundacja nie przygotowuje wyprawek dla zwierząt. Adoptujący, przy odbiorze zwierzaka, jest zobowiązany do przygotowania 4 akcesoriów zwierzęcych, takich jak:

 1. obróżka z metalowym zapięciem, do której zostanie przyczepiona blaszka z logo fundacji i  numerem ewidencyjnym zwierzaka
 2. metalowa adresówka z wygrawerowanymi dwoma numerami telefonów- do właścicieli i osoby wskazanej przez właściciela
 3. szelki typu guard
 4. parciana smycz o długości co najmniej 3,5 m

Fundacja rezerwuje sobie prawo wpływu na los zwierzęcia, do anulowania adopcji i jego odebrania, jeśli uzna, że warunki umowy adopcyjnej nie są respektowane.

Adopcja jest bezpłatna.Wszystkie zwierzęta, bez względu na stan zdrowia i wiek, są przeznaczone do adopcji. Nadrzędnym celem organizacji jest znalezienie dla każdego z jej podopiecznych dobrego domu.

Kontakt w sprawie adopcji

Uwaga: W szukaniu domów dla zwierząt korzystamy z pomocy wielu ludzi dobrej woli, ale nie oddajemy zwierząt do adopcji przez pośredników. Każdy, kto współdziała z Fundacją w dobrej wierze, może się na nią powoływać, pod oczywistym warunkiem, ze występuje pod imieniem i nazwiskiem.

Niezależne od Fundacji lub anonimowe ogłoszenia i informacje na temat zwierząt znajdujących się w naszej ewidencji mogą być mylące lub nieaktualne, zatem prosimy o ich weryfikację przez bezpośredni kontakt z Fundacją.

Zgłoś się do nas
i adoptuj zwierzę z Fundacji

Psy
do adopcji

Poznaj psy z naszej Fundacji oraz proces ich adopcji.

Przejdź dalej

Koty
do adopcji

Poznaj koty z naszej Fundacji oraz proces ich adopcji.

Przejdź dalej

Inne zwierzęta
do adopcji

Poznaj inne zwięrzęta z naszej Fundacji oraz proces ich adopcji.

Zgłoś się teraz