Zora

Suka

Wzrost: Średni

Wiek: ok. 4 lata

Wygląd: czarna

Zachowanie: nieufna, potrzebuje czasu aby zaufać

Pochodzenie: Zabrana ze wsi ze szczeniakami

Chcesz adoptować tego zwierzaka?
Zadzwoń do nas teraz.

🐾 Poznajcie Zorę i jej smutną historię – od opuszczonej na wsi do spokojnego otwierania się na świat.

Zora, niezłomna suczka, pojawiła się na wsi niespodziewanie, skąd? Nikt nie wie. W otoczeniu ludzi, którzy nie okazali jej ciepła i uprzejmości, Zora utwierdziła się że ludzie są źli. Kamienie latające w jej stronę i szczucie widłami raniły ją fizycznie i emocjonalnie, ale mimo to pozostała.

Pojawił się Bary, przyjazny pies z okolicy, to dzięki niemu Zora dostała szansę na przetrwanie. Bary pokazał jej, gdzie można znaleźć jedzenie i stodołę do spania. Niestety, Zora była wciąż nie uchwytna dla człowieka, a jej ciągłe eskapady przynosiły nowe szczenięta, które były rozdawane w wiosce w tzw „dobre ręce”…

Z ostatniego miotu, Zory nie udało się znaleźć domu dla trzech z nich dlatego one oraz Bary zostały oddane pod nasze skrzydła. Na szczęście szczenięta mają już domy. Zorę udało się schywać dzięki doświadczeniu Fundacja Trop Warszawa – dziękujemy! I tak, ona oraz Bary czekają na domy.

Zora przeszła przez wiele trudnych chwil, ale otwiera się na świat i ludzi. Uczy się, że ludzie nie zawsze są źli, choć potrzebuje czasu, by zaufać. Chodzi na smyczy jak profesjonalistka i kocha spacery. Na widok smyczy szczeka jakby mówiła TERAZ JA, WEŹ MNIE!

Zora gdy pozna i polubi prosi o kontakt i głaskanie. W ostatnim czasie widzimy duży progres. Pozwala na dotyk, widzimy że głaskanie sprawia jej przyjemność. Pozwala się już wyczesać i założyć szelki. Nasze początki były bardzo trudne, gryzła bez ostrzeżenia. Wciąż utwierdzamy ją, że chcemy dla niej dobrze i mamy nadzieję że otworzy się jeszcze bardziej aby została zauważona i pokochana już na dobre i złe.

Teraz poszukujemy dla Zory najlepszego domu, jakiego nigdy nie miała. Jest wspaniałą towarzyszką dla innych psów, zaczyna cieszyć się życiem u nas, bawi się. W pomieszczeniu zachowuje czystość i nie niszczy.

Zora ma około 3-4 lat, jest zaszczepiona, zaczipowana i wykastrowana. Szukamy dla niej kochającego domu, gdzie będzie mogła poczuć się bezpiecznie i kochana. Pomożecie jej odnaleźć szczęście? 🏡🐾

Kontakt w sprawie adopcji: 509 117 723 lub 501 258 303

Wspomóż

10 zł miesięcznie zapewni podstawowe szczepinia potrzebne przed adopcją.

30 zł miesięcznie zapewni podstawowe szczepinia potrzebne przed adopcją.

50 zł miesięcznie zapewni podstawowe szczepinia potrzebne przed adopcją.